7. Gyermeksürgősségi Konferencia és Továbbképző Napok



Program




Puchner Birtok,
2023. szeptember 28 - 30.

2023. szeptember 28.

14:00 –  14:15
Megnyitó, köszöntő
Bognár Zsolt
Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet , Budapest
14:15 – 15:35
Traumatológia szekció
Üléselnök: Bognár Zsolt, Kassai Tamás
14:15 –  14:25
A Magyar Gyermektraumatológus Társaság megalakulása
Józsa Gergő1, Kassai Tamás2
1Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Manuális Tanszék, Pécs, 2Dr. Manninger Jenő Baleseti Központ , Budapest
Absztrakt megtekintése
14:25 –  14:35
Dél-dunántúli Gyermek Traumatológiai együttműködés
Józsa Gergő
Pécsi tudományegyetem Gyermekklinika, Pécs
14:35 –  14:45
Spontán pneumothorax ellátása sürgősségi osztályon
Rózsai Barnabás
Pécsi tudományegyetem Gyermekklinika, Pécs
14:45 –  14:55
Gyermekkori koponyasérülések ellátása a nagyvilágban
Halász Gergely
Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet , Budapest
14:55 –  15:05
Using MAD in pediatric care at the National Ambulance Service
Molnár Ferenc, ...
1Országos Mentőszolgálat , Budapest, 2Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Készségfejlesztő és Innovációs Központ, Pécs
Absztrakt megtekintése, további szerzők
15:05 –  15:35
Jogi kérdések a sürgősségi osztályon
Feith Helga
Semmelweis Egyetem Társadalomtudományi Tanszék, Budapest
15:35 –  16:05
Kávészünet
16:05 – 17:15
Infektológia szekció
Üléselnök: Simon Gábor, Rózsai Barnabás
16:05 –  16:25
Molekuláris mikrobiológiai vizsgáló módszerek a sürgősségi ellátásban
Gám Tamás
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet, Pécs
16:25 –  16:45
Ambuláns ellátás keretében kezelhető infekciók antibiotikus terápiája
Horváth Bence, ...
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Kl. Gyermek Infektológiai Oszt., Pécs
Absztrakt megtekintése, további szerzők
16:45 –  16:55
A szeptikus shock első óráinak teendői – változások az elmúlt években
Vojcek Eszter, ...
Semmelweis Egyetem Klinikai Központ Általános gyermekgyógyászati osztály, Budapest
Absztrakt megtekintése, további szerzők
16:55 –  17:05
Otthonlélegeztetett gyermekek prehospitális ellátása
Bakancsos Edit, ...
1Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza Aneszteziológiai Intenzív Terápia, Budapest, 2
Absztrakt megtekintése, további szerzők
17:05 –  17:15
Kritikus állapotú gyermekek ellátása: kihívások, határvonalak. Hol ér véget a sürgősségi és honnan kezdődik az intenzív osztály?
Berta László Gergely, ...
Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Budapest
Absztrakt megtekintése, további szerzők
17:15 –  17:35
Szünet
17:35 – 18:35
Kerekasztal beszélgetés
17:35 –  18:35
Háziorvosi ügyeleti rendszer átalakulása, tapasztalatok, javaslatok, megbeszélés
Krivácsy Péter1, Pápai György2, Altorjai Péter3
1Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Budapest, 2Országos Mentőszolgálat , Budapest, 3Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet , Budapest
20:00 –  22:00
Vacsora

2023. szeptember 29.

Puchner Birtok Konferencia Központ Hannibál terem

08:30 – 12:15
ALS I (délelőtt)
Puchner Birtok - Konferencia Központ Hannibál terem
08:30 –  09:45
ALS I. - Konferencia Központ Hannibál terem
09:45 –  11:00
ALS I. - Konferencia Központ Hannibál terem
11:00 –  12:15
ALS I. - Konferencia Központ Hannibál terem

Puchner Birtok Konferencia Központ Hannibál terem

08:30 – 12:15
ALS II. (délelőtt)
Puchner Birtok - Konferencia Központ Hannibál terem
08:30 –  09:45
ALS II. - Konferencia Központ Hannibál terem
09:45 –  11:00
ASL II. - Konferencia Központ Hannibál terem
11:00 –  12:15
ALS II. - Konferencia Központ Hannibál terem

Puchner Birtok Károly terem

08:30 – 12:15
Kommunikáció (délelőtt)
Puchner Birtok - Károly terem
08:30 –  09:45
Kommunikáció - Károly terem
09:45 –  11:00
Kommunikáció - Károly terem
11:00 –  12:15
Kommunikáció - Károly terem

Puchner Birtok Sportközpont Bowling terem

08:30 – 12:15
Jogi kérdések (délelőtt)
Puchner Birtok - Sportközpont Bowling terem
08:30 –  09:45
Jogi kérdések - Sportközpont Bowling terem
09:45 –  11:00
Jogi kérdések - Sportközpont Bowling terem
11:00 –  12:15
Jogi kérdések - Sportközpont Bowling terem

Puchner Birtok Sportközpont Fallabda terem 1

08:30 – 12:15
Invazív eszközök rögzítése (délelőtt)
Puchner Birtok - Sportközpont Fallabda terem 1
08:30 –  09:45
Invazív eszközök rögzítése - Sportközpont Fallabda terem 1
09:45 –  11:00
Invazív eszközök rögzítése - Sportközpont Fallabda terem 1
11:00 –  12:15
Invazív eszközök rögzítése - Sportközpont Fallabda terem 1

Puchner Birtok Konferencia Központ Pál terem

08:30 – 12:15
Traumatológia (délelőtt)
Puchner Birtok - Konferencia Központ Pál terem
08:30 –  09:45
Traumatológia - Konferencia Központ Pál terem
09:45 –  11:00
Traumatológia - Konferencia Központ Pál terem
11:00 –  12:15
Traumatológia - Konferencia Központ Pál terem

Puchner Birtok Sportközpont Fallabda terem 2

08:30 – 12:15
Neurológia (délelőtt)
Puchner Birtok - Sportközpont Fallabda terem 2
08:30 –  09:45
Neurológia - Sportközpont Fallabda terem 2
09:45 –  11:00
Neurológia - Sportközpont Fallabda terem 2
11:00 –  12:15
Neurológia - Sportközpont Fallabda terem 2

Puchner Birtok Konferencia Központ középső terem

08:30 – 12:15
Kardiológia (délelőtt)
Puchner Birtok - Konferencia Központ középső terem
08:30 –  09:45
Kardiológia - Konferencia Központ középső terem
09:45 –  11:00
Kardiológia - Konferencia Központ középső terem
11:00 –  12:15
Kardiológia - Konferencia Központ középső terem

Puchner Birtok Reneszánsz Palota Múzsák terme

08:30 – 12:15
Meglepetés (délelőtt)
Puchner Birtok - Reneszánsz Palota Múzsák terme
08:30 –  09:45
Meglepetés - Reneszánsz Palota Múzsák terme
09:45 –  11:00
Meglepetés - Reneszánsz Palota Múzsák terme
11:00 –  12:15
Meglepetés - Reneszánsz Palota Múzsák terme

Puchner Birtok Konferencia Központ Hannibál terem

13:30 – 17:15
ALS I (délután)
Puchner Birtok - Konferencia Központ Hannibál terem
13:30 –  14:45
ALS I. - Konferencia Központ Hannibál terem
14:45 –  16:00
ALS I. - Konferencia Központ Hannibál terem
16:00 –  17:15
ALS I. - Konferencia Központ Hannibál terem

Puchner Birtok Konferencia Központ Hannibál terem

13:30 – 17:15
ALS II (délután)
Puchner Birtok - Konferencia Központ Hannibál terem
13:30 –  14:45
ALS II. - Konferencia Központ Hannibál terem
14:45 –  16:00
ALS II. - Konferencia Központ Hannibál terem
16:00 –  17:15
ALS II. - Konferencia Központ Hannibál terem

Puchner Birtok Károly terem

13:30 – 16:00
Kommunikáció (délután)
Puchner Birtok - Károly terem
13:30 –  14:45
Kommunikáció - Károly terem
14:45 –  16:00
Kommunikáció - Károly terem

Puchner Birtok Sportközpont Bowling terem

13:30 – 14:45
Jogi kérdések (délután)
Puchner Birtok - Sportközpont Bowling terem
13:30 –  14:45
Jogi kérdések - Sportközpont Bowling terem
14:45 – 17:15
Szituációs gyakorlatok
Puchner Birtok - Sportközpont Bowling terem
14:45 –  16:00
Szituációs gyakorlatok - Sportközpont Bowling terem
16:00 –  17:15
Szituációs gyakorlatok - Sportközpont Bowling terem

Puchner Birtok Sportközpont Fallabda terem 1

13:30 – 17:15
Invazív eszközök rögzítése (délután)
Puchner Birtok - Sportközpont Fallabda terem 1
13:30 –  14:45
Invazív eszközök rögzítése - Sportközpont Fallabda terem 1
14:45 –  16:00
Invazív eszközök rögzítése - Sportközpont Fallabda terem 1
16:00 –  17:15
Invazív eszközök rögzítése - Sportközpont Fallabda terem 1

Puchner Birtok Konferencia Központ Pál terem

13:30 – 17:15
Traumatológia (délután)
Puchner Birtok - Konferencia Központ Pál terem
13:30 –  14:45
Traumatológia - Konferencia Központ Pál terem
14:15 –  16:00
Traumatológia - Konferencia Központ Pál terem
16:00 –  17:15
Traumatológia - Konferencia Központ Pál terem

Puchner Birtok Sportközpont Fallabda terem 2

13:30 – 17:15
Neurológia (délután)
Puchner Birtok - Sportközpont Fallabda terem 2
13:30 –  14:45
Neurológia - Sportközpont Fallabda terem 2
14:45 –  16:00
Neurológia - Sportközpont Fallabda terem 2
16:00 –  17:15
Neurológia - Sportközpont Fallabda terem 2

Puchner Birtok Konferencia Központ középső terem

13:30 – 17:15
Kardiológia (délután)
Puchner Birtok - Konferencia Központ középső terem
13:30 –  14:45
Kardiológia - Konferencia Központ középső terem
14:45 –  16:00
Kardiológia - Konferencia Központ középső terem
16:00 –  17:15
Kardiológia - Konferencia Központ középső terem

Puchner Birtok Reneszánsz Palota Múzsák terme

13:30 – 17:15
Meglepetés (délután)
Puchner Birtok - Reneszánsz Palota Múzsák terme
13:30 –  14:45
Meglepetés - Reneszánsz Palota Múzsák terme
14:45 –  16:00
Meglepetés - Reneszánsz Palota Múzsák terme
16:00 –  17:15
Meglepetés - Reneszánsz Palota Múzsák terme
17:00 –  17:30
Kávészünet
17:30 – 19:00
Magyar Gyermeksürgősségi Szekció
Tisztválasztó Közgyűlés
20:30 –  00:00
Gálavacsora

2023. szeptember 30.

09:00 – 09:20
Helyi protokollok ismertetése, mellkasi fájdalom
Üléselnök: Juhász Éva, Krivácsy Péter
09:00 –  09:05
A mellkasi fájdalom differenciáldiagnózisa és ellátása a gyermeksürgősségi ellátásban
Simon Ádám Antal, ...
Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika, Debrecen
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:05 –  09:10
Mellkasi fájdalom kivizsgálásának szempontjai a sürgősségi osztályon
Végh Anna, ...
Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Budapest
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:10 –  09:15
Mellkasi fájdalom kivizsgálása Miskolcon
Viszlai Aida, ...
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Velkey László Gyermekegészségügyi Központ, Gyermek-Aneszteziológiai és Intenzív Osztály, Miskolc
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:15 –  09:20
A mellkasi fájdalom ellátásának protokollja
Lendvai Réka
Pécsi tudományegyetem Gyermekklinika, Pécs
09:20 – 09:50
Helyi protokollok ismertetése, légúti obstruktív megbetegedések
Üléselnök: Juhász Éva, Krivácsy Péter
09:20 –  09:25
LÉGÚTI KÓRKÉPEK AKUT ELLÁTÁSA A SZEGEDI GYERMEKKLINIKÁN - MIÉRT JÓ, HA VAN ÚTMUTATÓ
Bodor Tünde, ...
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermek- Egészségügyi Központ, Szeged
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:25 –  09:35
SE-Gyermekklinika Bókay sürgősségi osztály - Bronchiolitis protokoll
Kossuth Laura, ...
Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Budapest
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:35 –  09:40
Bronchiolitis ellátási protokollja Miskolcon
Molnár Adrienn, ...
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Velkey László Gyermekegészségügyi Központ, Gyermek-Aneszteziológiai és Intenzív Osztály, Miskolc
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:40 –  09:45
Akut gyulladásos légúti megbetegedések sürgősségi ellátása a gyermekgyógyászati gyakorlatban
Nagy Gergő, ...
Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika, Debrecen
Absztrakt megtekintése, további szerzők
09:45 –  09:50
Bronchitis, laryngitis és egyéb lélegzetelállító betegségek
Válik Angyalka
Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar , Pécs
Absztrakt megtekintése
09:50 – 10:30
Helyi protokollok ismertetése, minor és kp: súlyos koponya trauma
Üléselnök: Juhász Éva, Krivácsy Péter
09:50 –  09:55
Koponyatrauma ellátási protokollja Miskolcon
Kovács Bence1, Kovács Bence1, Sánta Imre2, Fitala Réka1
1Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Velkey László Gyermekegészségügyi Központ, Gyermek Aneszteziológiai és Intenzív Osztály, Gyermeksürgősségi részleg, Miskolc, 2Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Velkey László Gyermekegészségügyi Központ, Miskolc
Absztrakt megtekintése
09:55 –  10:00
Fejsérülés ellátása a Szegedi Gyermekklinika Sürgősségi Ambulanciáján
Nagy Viktória, ...
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermek- Egészségügyi Központ, Szeged
Absztrakt megtekintése, további szerzők
10:00 –  10:05
Izolált könnyű fejsérültek ellátása
Török Viktória, ...
Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Sürgősségi Osztály , Budapest
További szerzők
10:05 –  10:10
Bibis buksira sebtapasz, avagy koponya sérülések gyermekkorban
Balogh Bendegúz
Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar , Pécs
Absztrakt megtekintése
10:10 –  10:30
Diszkusszió
77 Elektronika által szponzorált előadás
10:30 –  10:50
Ketonmérés jelentősége a gyermeksürgősségi gyakorlatban
Luczay Andrea
Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Budapest
10:50 –  11:20
Kávészünet
11:20 – 12:10
Csapdás a pályánk - csapdás, fordulatos esetbemutatások
Üléselnök: Nagy Arnold, Kiss Mariann
11:20 –  11:30
Mit jelez a véres köpet? – A haemoptoe nyomában
Nádasy Petra, ...
Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztály, Székesfehérvár
Absztrakt megtekintése, további szerzők
11:30 –  11:40
Gastroenteritistől 14 nap alatt az LVAD-ig?
Péley Dorottya
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika, Pécs
Absztrakt megtekintése
11:40 –  11:50
Fejtraumát követő szövődmény, vagy más?
Szabó Sára, ...
Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztály, Székesfehérvár
Absztrakt megtekintése, további szerzők
11:50 –  12:00
Mindig Mi sem győzhetünk!
Szökőné Galambos Anita, ...
Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Budapest
Absztrakt megtekintése, további szerzők
12:00 –  12:10
Mozgásszervi panaszok gyermekkorban és ami mögötte van
Szücs Anita, ...
Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika, Debrecen
Absztrakt megtekintése, további szerzők
12:10 –  12:20
Konferencia zárása
12:20 –  14:00
Ebéd
Szponzoráció, kiállítás
Adminisztráció
Regisztráció, szállás
Kongresszusi iroda
Ementin Kft.